Oferujemy tworzenie stron internetowych oraz zarządzanie ich treścią czyli aktualizację wpisów, zdjęć i kodu strony. Wykonane przez na strony są idealnie dostosowane do urządzeń mobilnych przez co wyświetlana treść będzie poprawnie widoczna na każdym urządzeniu mobilnym z małym ekranem jak i na komputerze stacjonarnym. Tworzenie stron www jest głównie pracą zdalną chociaż możemy się umówić na spotkania w takich miastach jak Gdynia, Gdańsk, Sopot, Trójmiasto i okolice ale także Warszawa.

Zapewne każdy widział w swoim życiu niejedną stronę internetową.

Wszystko co widzimy w internecie składa się z takich właśnie stron. Możemy zaimplementować dowolną funkcjonalność, rozkład jej elementów czy sposób nawigacji zgodny z wymaganiami klienta. Poniżej kilka przykładów. Prosimy o kontakt w celu omówienia potrzeb.

Ile może kosztować wykonanie strony?

Odpowiedź jest trudna i zależy od tego czy wykonamy szablon strony od zera i będzie w to zaangażowanych kilku pracowników przez wiele dni czy tygodni. Będzie to zdecydowanie wariant najdroższy.

Można kupić gotowy szablon strony i dokonać adaptacji do własnych potrzeb poprzez wykonanie własnej grafiki i własnego oprogramowania.

Można też użyć darmowego szablonu ale o znacznie mniejszej funkcjonalności.

Cena wykonania strony zależy od stopnia jej skomplikowania, ilości osób zaangażowanych w projekt: grafików, programistów, administratorów, ilości podstron i grafik i języków itp.

Bezpieczeństwo strony?

Bezpieczeństwo strony można podzielić na kilka aspektów.

1. Strona musi być zgodna z RODO (GDPR)

2. Strona musi zapewniać poufność przeglądanych treści aby odwiedzający internauta nie musiał się obawiać, że osoby trzecie podglądają to co on przegląda, co wpisuje w formularze lub co zamawia.

Samo to, że strona będzie posiadała w przeglądarce tak zwaną zamkniętą kłódkę nie oznacza, że dane o odwiedzającym są całkowicie bezpieczne, bo nie są.

Certyfikat SSL powodujący, że przeglądarka wyświetla kłódkę sprawia tylko to, że bierny podsłuch na drodze od komputera do serwera staje się niemożliwy.

Na przykład pracodawca, członek rodziny czy dostawca internetu nie zobaczy co przeglądają odwiedzający witrynę, nawet gdyby otrzymali nakaz sądowy do ujawnienia takich informacji. Dane są nieodwracalnie i jednorazowo zaszyfrowane na czas tego jedynego połączenia i niedostępne dla osób trzecich dzięki matematyce. Dane nagrane/zapisane w postaci zaszyfrowanej są bezużyteczne.

Niestety istnieje przeciwna strona tego połączenia czyli sam serwer, na którym nasza witryna została umieszczona. Jest to przeważnie tak zwany VPS albo inaczej serwer w chmurze. Po stronie takiego serwera można podsłuchać/nagrać wszystko, cofnąć się w czasie o lata, szczególnie gdy serwer nie jest nasz albo przynajmniej nie znajduje się pod naszą kontrolą.

Jeżeli prowadzisz firmę, jesteś blogerem, politykiem czy dysydentem powinieneś się zastanowić czy wszelkie dane zgromadzone po stronie serwera nie są dla Ciebie problemem. Pamiętaj, że nigdy ich stamtąd nie usuniesz mimo zapewnień, a przynajmniej nie będziesz miał takiej pewności.

Rozwiązań tego problemu jest wiele.

Można umieścić swoją witrynę internetową oraz serwer e-mail poza jurysdykcją kraju, którego się obawiasz. Możesz także umieścić własną witrynę i pocztę na własnym serwerze, który dodatkowo będzie odpowiednio zabezpieczony.

Problem jest złożony i często niezrozumiany ale jeśli chcesz chronić dane po stronie serwera to zdecydowanie należy zrezygnować z chmury.

Jako właściciel serwera nie staniesz się przedsiębiorstwem telekomunikacyjnym i nie będziesz musiał zbierać logów na samego siebie. Nie podlegasz prawu o retencji danych telekomunikacyjnych, dotyczy ono jedynie firmy dostarczającej internet.

Należy wspomnieć, że sama witryna to nie wszystko ale jeszcze potrzebny jest adres e-mail we własnej domenie. E-mail podlega tym samym prawom bezpieczeństwa ale jeszcze występują inne problemy, z którymi musimy się zmierzyć.