Zbadamy sieć i telefony komórkowe pod kątem złośliwego oprogramowania, między innymi szpiegującego NSO Pegasus ale także ransomware i innych programów szpiegujących. Zainstalujemy firewalle u Państwa w firmie i w domu, które dyskretnie będą analizowały ruch pomiędzy internetem, a smartfonem czy komputerem użytkownika.

Usługa przeznaczona dla prezesów firm, polityków itp…

Oferujemy konfigurację i instalację dedykowanych serwerów stron www, e-mail, ntp, ftp i innych, na własnych komputerach zleceniodawców w siedzibach ich firm. Nasi specjaliści oferują usługi konfiguracji serwerów i serwerowni w takich miastach jak: Gdynia, Gdańsk, Sopot, Trójmiasto, Warszawa ale także w dowolnym miejscu w Polsce.

Jesteśmy w stanie zaprojektować serwerownię od najmniejszej, mieszczącej się na półce w biurze prezesa do dużej w dedykowanej szafie i klimatyzowanym pomieszczeniu.

Podłączenie do sieci Internet może być poprzez światłowód, linię telefoniczną, radiolinię lub modem LTE. Posiadając zbudowaną stronę internetową należy zakupić domenę o ile już jej nie posiadacie. Wiąże się to z niewielką, roczną opłatą abonamentową w jednej z firm rejestrujących nazwy domenowe. Jeżeli nie wiecie jak to zrobić pomożemy na każdym etapie tego procesu.

Po zakupie domeny należy skonfigurować kilka parametrów w jej panelu administracyjnym. Każda domena posiada taki panel u jej sprzedawcy. Należy uważać aby nie kupować domen u pośredników, a jedynie u głównych rejestratorów. Zakup przez pośrednika może okazać się kłopotliwy gdyż to pośrednik zarejestruje domenę na siebie, a wam ją wypożyczy.

W razie wątpliwości, doradzimy u kogo i czemu akurat tam należy taką domenę zarejestrować.

Wracając do bezpieczeństwa witryny www należy pamiętać, że umieszczenie serwerów ”u kogoś” wiąże się z faktem, że ten ”ktoś” może nam czytać e-maile, kopiować je i przechowywać kopie i sprawdzać ile produktu jakiego rodzaju sprzedaliśmy, kiedy i oczywiście komu. Firmy prawnicze mogą obawiać się wglądu w korespondencję z klientami.

Jeżeli zdecydowaliście, że najlepszym rozwiązaniem ze względów prywatności, poufności własnej korespondencji i bezpieczeństwa strony www będzie własny serwer to postaramy się go dla was przygotować uwzględniając planowane obciążenie.

Jedynie odpowiednio zabezpieczony komputer, z zaszyfrowanym dyskiem, stojący w zasięgu naszego wzroku jest bezpieczny, zapewnia odpowiednią prywatność i ochronę przed dostępem do danych.

Nie ma się czego obawiać, serwer to w dzisiejszych czasach mały lub duży komputer z systemem operacyjnym, zwykle Linux, z odpowiednio przygotowanym oprogramowaniem.

W zależności od zapotrzebowania na wydajność możemy zastosować wiele typów sprzętu pełniących rolę serwera. Zdecydowanie polecamy mini komputery.

https://en.wikipedia.org/wiki/Next_Unit_of_Computing

Są to urządzenia o niespotykanej mocy obliczeniowej, nieosiągalnej jeszcze kilka lat temu. Zastosowanie dysku SSD i 8-16GB RAM pozwoli obsługiwać tysiące połączeń na dobę przy 10W zużywanej energii elektrycznej. Jest to idealna opcja dla małych i średnich firm do 50 pracowników.

Jeżeli planujecie intensywniej używać serwera, szczególnie gdy organizujecie na nim konkursy, gdzie zachodzi obawa o wydajność przy równoczesnym połączeniu kilkudziesięciu czy kilkuset internautów, należy użyć wydajniejszego komputera, czasem nawet kilku. W takim przypadku trzeba będzie indywidualnie oszacować zapotrzebowanie na moc obliczeniową. Komputery serwerowe kosztują od $1000 do przysłowiowej nieskończoności.

Zdecydowanie najtańszym rozwiązaniem jest zastosowanie najmniejszego komputera Raspberry-pi.

Najnowsza wersja 4 rdzeniowa, 64 bitowa z 1 GB pamięci RAM wystarczy na serwer obsługujący małą firmę z niezbyt dużym ruchem na stronie internetowej i kilkadziesiąt adresów e-mail.

https://en.wikipedia.org/wiki/Raspberry_Pi

Nie jest to rozwiązanie idealne ani zbyt profesjonalne ale całkiem skuteczne. Jeżeli nie możecie się przekonać do własnego serwera to Raspberry pi będzie idealnym i najtańszym rozwiązaniem do testów koncepcji przeniesienia swoich zasobów do własnej siedziby. Można wykonać na nim próbny serwer z testową domeną i sprawdzić na sobie jak działa bez narażania firmowej domeny na utratę łączności z internetem. Można testować wydajność otwierania strony www i badać jak zachowuje się serwer poczty. Niestety Raspberry Pi nie posiada sprzętowego wsparcia szyfrowania dysków ani rozkazów przyspieszających operacje kryptograficzne takie jak np. wspomagające algorytm AES i w razie kradzieży, wszystkie zgromadzone w nim dane wpadną w niepowołane ręce.

Serwer można także przygotować na dowolnym, aktualnie niepotrzebnym, ale w miarę nowym komputerze. Nie ma konieczności zakupu sprzętu jeżeli taki posiadacie. Obniży to znacznie koszt inwestycji.